„Ahol az egészség és a gondoskodás az új családtag. Széleskörű ellátás akár az Ön otthonában.”

E-mail címünk:

info@medichome.hu

Telefonszámunk:

+36-30/594-4545

Címünk:

1119 Budapest, Újházy utca 12.

A mentők szakképzett személyzete nélkülözhetetlen szereplője a sürgősségi ellátásnak. Az életmentésben játszott szerepük felbecsülhetetlen, hiszen ők azok, akik gyors reakcióval és szakértelemmel érkeznek a segítségre szorulókhoz. De kik dolgoznak a mentőszolgálatnál, és milyen típusú mentők léteznek hazánkban? Fedezzük fel együtt a mentősök világát.

Kik dolgoznak egy mentőgépkocsin?

A mentőszolgálati személyzet általában az alábbi szakemberekből áll:

Mentésirányítók és mentésvezetők: A segélykéréseket fogadják, instruálják a helyszínen lévő laikus segítségnyújtókat. Döntenek arról, hogy milyen szintű mentőegységet küldenek a segélykéréshez. Irányítják a mentőegységeket.

Gépkocsivezető: Ők felelnek a mentőautó biztonságos és gyors helyszínre érkezéséért, és ha szükséges, segítenek az ellátásban is.

Mentőápoló, mentőszakápolók: Az ő feladatuk a betegek alapvető ellátása és szállítása. Magasan képzett ápolók, akik képesek helyzetfelismerésre és kezdeti beavatkozásokra., egyes gyógyszerek beadására, alapvető életmentő beavatkozásokra.

Mentőtechnikus: Mentőgépkocsivezető és ápolói végzettséggel rendelkező személyek.

Mentőtiszt: Magasabb szintű, orvosi kompetenciákra irányuló képzésük révén ők végezhetik az összetettebb sürgősségiorvosi beavatkozásokat és komplexgyógyszeres kezelést nyújtanak a betegeknek, újraélesztési teamet vezetik, szükség esetén helyszíni altatást, légútbiztosítást végeznek, gépi lélegeztetést vezérelnek. Magas szintű ellátást biztosítanak a helyszínen és az úton.

 Mentőorvos: Alkalmazásuk esetén a legszélesebb körű orvosi ismeretekkel rendelkezők a csapatban, akik bármilyen szintű orvosi ellátást biztosítani tudnak a helyszínen és az úton. A mentőtiszt esetén felsorolt feladatok mindegyikét ellátják.

 

Milyen típusú mentők vannak Magyarországon?

Mentőkerékpárok, mentőmotorok: A kerékpárok és kisebb motorok használata a szűk, belvárosi vagy épp a Budai Vár adta környezetben gyorsan juttatják el a személyzetet a beteghez. A nagy mentőmotorok autópályákon a nagy távolságok gyors leküzdésében segítenek.

Mentőgépkocsi: Ezek a járművek alapvető életmentő felszerelésekkel és kisebb eszköz és gyógyszerkészlettel képzett mentőápolókkal dolgoznak, kevésbé súlyos esetekre specializálódva.

Eset-rohamkocsi: Magasabb szintű orvosi felszereltséggel, mentőtiszti vagy orvosi személyzettel kiegészülve, súlyos és sürgős esetek ellátására alakították ki.

Mentőorvosi-mentőtiszti kocsi (MOK-MTK): Ezek a személygépjárművek mentőtechnikus és mentőorvossal vagy mentőtiszttel vonul. Az esetrohamkocsi felszerelését tartalmazzák, hogy a legmagasabb szintű, gyors sürgősségi ellátást biztosítsák, ám beteget nem szállítanak.

Gyermekmentők és neonatális mentők: Speciálisan gyermekek és újszülöttek számára kialakítva, megfelelő felszereléssel és képzett személyzettel.

Helikopterek,légimentők: Nehezen megközelíthető helyekre vagy különösen sürgős esetekhez légimentés által biztosítanak gyors hozzáférést.

 

Az Mentőknél dolgozó szakemberek áldozatos munkájukkal és folyamatos képzésükkel minden nap életet mentenek és biztosítják, hogy a súlyos helyzetekben gyorsan és hatékonyan érkezzen szakértői segítség. Tartsuk szem előtt munkájuk fontosságát, és támogassuk őket, amikor csak tehetjük.